Uztrauc daudzie igauņi veikalos 2

Kopš 15. maija Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstspiederīgie un personas ar uzturēšanās atļaujām var brīvi ceļot starp visām trim Baltijas valstīm. Iedzīvotājus tas tomēr satrauc, un daudzi uzskata, ka tas izraisīs jaunu koronavīrusa saslimšanas vilni. Jau 15. maijā varēja novērot, ka daudzi igauņi apmeklēja Alūksni un Api, lai iepirktos.


Ārlietu ministrija norāda, ka no 15. maija bez ierobežojumiem var ceļot, ja persona pēdējo 14 dienu laikā nav bijusi ārpus Baltijas valstīm, personai nav noteikta pašizolēšanās saistībā ar “Covid - 19” vai “Covid - 19” kontaktpersonas statusa dēļ, kā arī, ja personai nav elpošanas ceļu saslimšanas pazīmju.


Daudzi alūksnieši un apenieši uzskata, ka ir bezatbildīgi doties uz kaimiņu valsti vienkārši, lai iepirktos. “Jau piektdien Apē bija vērojamas vairākas automašīnas ar Igaunijas valsts numura zīmēm, veikalos atkal dzirdama igauņu valoda. Domāju, ka par piesardzību aizmirsts pārāk ātri, un šāda vienkārša ceļošana pa veikaliem var izraisīt jaunu slimības uzliesmojumu,” laikrakstam bažīgi stāsta kāda apeniete.
Arī alūksnieši novērojuši, ka jau piektdien igauņi iepirkušies “Maximā”, “Drogās” un, lai arī robežu drīkst šķērsot, tas dara viņus bažīgus. Tādēļ neaizmirsīsim par distancēšanos un turpināsim biežāk mazgāt rokas!

Komentāri 2

maris992

Pēc maniem novērojumiem distancēšanos reti kurš ievēro.Ja aizrādi,tik ierēc! Par pirkstu bāšanu mutē vispār paklusēšu:(

pirms 6 mēnešiem, 2020.05.22 09:17

panda13

Tad jau igauņi var teikt to pašu. Viru un Valga veikalos atkal dzirdama latviešu valoda. Kāda distancēšanās, ja pat mēs paši to neievērojam. Sestdien kaut kāds tirgus bija un kas tur notika? Viens otram uz galvas kāpa virsū. Igauņi tomēr ievēro distanci striktāk nekā vietējie. Ne jau igauņi mūs aplipinās, jāizvairās no savējiem

pirms 6 mēnešiem, 2020.05.22 14:33

Vietējās ziņas

Uz aluksniesiem.lv pilno versiju