LVM aicina ugunsbīstamajā laika periodā netraucēt operatīvā transporta kustību pa meža ceļiem

Ugunsbīstamajā laika periodā ir būtiski nodrošināt netraucētu operatīvā dienesta transportlīdzekļu kustību pa meža ceļiem, atbilstoši novietojot savas privātās automašīnas pirms došanās pastaigā pa mežu, liecina informācija Latvijas valsts mežu apsaimniekotāja "Latvijas valsts meži" (LVM) mājaslapā.

LVM atgādina, ka arvien lielāka sabiedrības daļa par savu brīvdienu un atpūtas galamērķi izvēlas mežu un labiekārtotās tūrisma vietas. LVM novērtē ceļotgribētāju vēlmi atpūsties sakoptā un drošā vidē, tāpēc aicina meža apmeklētājus novietot savas automašīnas atbildīgi, netraucējot pārvietoties citiem transportlīdzekļiem, meža mašīnām un operatīvo dienestu transportam, jo īpaši ugunsnedrošajā laika periodā.

LVM meža autoceļi ir vienas joslas divu virzienu ceļi saimnieciskām vajadzībām, kuriem izveidotie infrastruktūras elementi, piemēram, nobrauktuves, izmainīšanās vietas un apgriešanās laukumi, ir veidoti meža apsaimniekošanas vajadzībām.

"Nepareiza auto novietošana var traucēt gan plānoto meža darbu īstenošanai, gan meža uguns apsardzībai, gan citiem meža apmeklētājiem un satiksmes dalībniekiem. Īslaicīgi savu automašīnu var novietot kādā no nobrauktuvēm vai izmainīšanās vietām," aicināja LVM Kurzemes reģiona meža infrastruktūras vadītājs Ivars Ozols.

Viņš ieteica redzamā vietā automašīnā atstāt savu tālruņa numuru pārliecībai par to, ka nepieciešamības gadījumā iespējams ātri ierasties pie novietotās automašīnas, un mainīt tās atrašanās vietu.

Tāpēc, ugunsnedrošajam laika periodam turpinoties, LVM joprojām aicina izvairīties no jebkādas atklātas liesmas veidošanas mežā vai tiešā tā tuvumā, jo, saglabājoties sausam un saulainam laikam, mežā pieaug ugunsbīstamība.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja - Zemkopības ministrija.

Vietējās ziņas

Uz aluksniesiem.lv pilno versiju