Lauktehnikas ēka

1944. gadā tika nodibināta Alūksnes MTS (Mašīnu, traktoru stacija), kas atradās Laurencenē. MTS apvienojoties, 1961. gadā tika izveidota Latvijas lauksaimniecības tehnikas (LLT) Alūksnes rajona nodaļa (nosaukums laika gaitā mainījies). Lauktehnikai nepieciešamās ēkas sāka celt Rūpniecības ielas (padomju gados J. Šutjko iela) apkārtnē.


Lauktehnika sastāvēja no:

 1. Administrācijas; (Rūpniecības 1). Šobrīd Alūksnes zonālais Valsts arhīvs. Te atradās LTT nodaļas vadība, ekonomisti, inženieri, viņu kabineti, grāmatvedība, bija kase, kur visiem izmaksāja algu. 2. stāvā sēdēja priekšnieki – Ingvars Šnikvalds, piemēram.

 2. Ēdnīcas; (Rūpniecības 1); Tagadējā arhīva 1. stāvā savulaik arī bija ēdnīca

 3. Specmontāžas iecirkņa, kurš vēlāk atdalījās no Lauktehnikas un palika par pastāvīgu uzņēmumu; (Rūpniecības 2E) Šī ir vienstāva ēka, kur pašlaik atrodas remontdarbnīca, zāles pļāvēju, motorzāģu un tamlīdzīgu lietu remonts, kā arī veikals šo lietu (iepriekš atradās uz Blaumaņa ielas)

 4. Fermu tehniskās apkopes stacijas; (Rūpniecības 2E) Vēlāk: veikals Viļņi un I.S.A., SIA; veikals H RD, SIA Metināšanas piederumu. (iepriekšminētās ēkas otrā galā. Te remontēja elektromotorus, saldējamas iekārtas u.c. iekārtas fermām

 5. Tirdzniecības bāzes. (Rūpniecības 2D) Šobrīd "Alūksnes lauku serviss", SIA; veikals “Kliāns”. Te noliktavās stāvēja rezerves daļas lauksaimniecības tehnikai, minerālmēslu noliktavas arī te atradušās

 6. Traktoru tehniskās apkopes stacijas; (Rūpniecības 2D)

 7. Apmaiņas punkta; (Rūpniecības 2D)

 8. Tirdzniecības bāzes; (Rūpniecības 2B)

 9. Tirdzniecības bāzes noliktavas; (Rūpniecības 2C)

 10. Mehāniskajām darbnīcām (Rūpniecības 2F), kurās ietilpa arī vagonu cehs (Rūpniecības 2F) un katlu māja; (Rūpniecības 2R) (otrā galā katlu mājai bija galdniecība, te tika darinātas koka konstrukcijas dzīvojamajiem vagoniem. Piemēram, viens tāds ir pie slidotavas AVĢ teritorijā, darināti arī logi, durvis un tamlīdzīgas koka konstrukcijas visai PSRS :)

 11. Mehānisko darbnīcu noliktava (pagalmā); (Rūpniecības 2L) (Tagad te, pieļauju, ir kaut kāds autoserviss, vismaz kādreiz bija, ēka izskatās sakopta)

 12. Fermu tehniskās apkopes stacijas (no Rūpniecības 2E pārcēlās uz Rūpniecības 2L); Alūksnes rajona Valsts mācību kombināts; (Rūpniecības 2L)

 13. Autotransporta; (sākotnēji atradās Rūpniecības 2 E pagalmā, tad (Rūpniecības ielā 2P), bet tad uzbūvēja ēku Rūpniecības ielā 3). Šobrīd CSDD; Te atradās smago automašīnu bāze ATU 1001, kur atradās arī tālbraucēju automašīnas, kas ceļoja pa visu plašo PSRS.

 14. Caurlaides ēkas un celtniecības; ((Rūpniecības 2N) Sargu namiņš, kas tagad saglabājies vēl pie kafejnīcas “Pauze” apmēram. Pārējās caurlaides ēkas nav saglabājušās

 15. Sporta zāles (Rūpniecības 2D, īslaicīgi, tika likvidēta, jo maz apmeklēta); Laikabiedri atceras, ka tur spēlēts volejbols pa vakariem pēc darba.

 16. Dzīvojamā māja; (Rūpniecības iela 2) (Nu šī ir vienīgā dzīvojamā māja uz Rūpniecības ielas manuprāt, kur, kā zināms, pērn notika arī tā slepkavība)

Lauktehniku likvidēja 1999. gadā.


Slēpņošanās spēle "Discover the city"

Uz aluksniesiem.lv pilno versiju