BTA: Zagļu iekārotākie auto 2019. gadā – BMW, “Volvo” un “Toyota”

Šā gada 11 mēnešos autozagļi visvairāk iekārojuši BMW, “Volvo” un “Toyota” markas automašīnas, savukārt septiņu gada periodā zagtāko auto topā pirmās vietas pieder “Toyota”, “Audi”, “BMW”, “Volkswagen” un “Honda”, par auto zādzībām izmaksātajām apdrošināšanas atlīdzībām pārsniedzot kopumā 3,4 miljonus eiro, liecina AAS “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) apkopotie dati par KASKO apdrošināšanas atlīdzībām.


“Auto zagļi beidzamajos gados visvairāk iekārojuši vidējās klases automašīnas, pieaug gan to zādzību skaits, gan izmaksāto atlīdzību apjoms, savukārt kopējais atlīdzību apjoms septiņu gadu periodā katru gadu bijis visai atšķirīgs – tā, piemēram, “antirekords” konstatēts 2017. gadā, kad izmaksātās atlīdzības pārsniegušas 726 tūkstošus eiro, bet mazākais izmaksātais atlīdzību apjoms konstatēts 2013. gadā, kad par auto zādzībām izmaksāti 311 tūkstoši eiro,” situāciju raksturo BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.


Lielākā 11 mēnešu periodā izmaksātā BTA KASKO apdrošināšanas atlīdzība vairāk kā 30 tūkstoši eiro bija par “Toyota Land Cruiser” automašīnu, savukārt par “Honda CRV” zādzību izmaksāti gandrīz 15 tūkstoši eiro.


Apkopotie dati norāda, ka visbiežāk autozagļi iekāro vidējās klases automašīnas, tostarp “Volvo XC60”, “Honda CRV” un arī “BMW X 5”, kas agrākos pētījumos atzīts par spēkratu, kas saglabā visvairāk – 42% – no vērtības piektajā gadā pēc iegādes.


Zagtāko auto marku Top10 šā gada 11 mēnešos iekļuvuši “BWM X5 Xdrive 30D”, “Volvo XC60”, “Honda CRV”, “Toyota RAV4”, “Toyota Avensis”, “Toyota Yaris”, “Volkswagen Passat” un “Subaru Legacy”.


BTA iesaka transportlīdzekļu īpašniekiem izvēlēties piemērotu KASKO apdrošināšanas segumu savam spēkratam, uzstādīt papildu drošības sistēmas un veikt automašīnas detaļu marķēšanu, jo, kā rāda statistikas dati, arvien pieaug arī auto detaļu zādzības.


“Par autozagļu upuriem nereti kļūst automašīnas ar Keyless sistēmu bez uzstādītām papildu drošības sistēmām, tomēr šādi nodrošinātu spēkratu skaits pieaug, padarot zādzības retākas un sarežģītāk īstenojamas. Lai auto zādzības gadījumā īpašniekam izdevumi nebūtu jāsedz no savas kabatas, noteikti jāpadomā par KASKO apdrošināšanu,” atgādina K. Liepiņš.


Par BTA


Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 25 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX, visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.


Reklāmraksti

Uz aluksniesiem.lv pilno versiju