Valsts prezidents: Vispārējs aizliegums bērnu nodarbināšanai vasaras brīvlaikā nav nepieciešams

Covid-19 pandēmijas laikā vispārējs aizliegums bērnu nodarbināšanai vasaras brīvlaikā daudzos gadījumos, īpaši reģionos, nav nepieciešams, jo var organizēt nodarbinātību tā, ka tiek ievērota nepieciešamā distance, norādījis Valsts prezidents Egils Levits.
Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, ceturtdien Levits sazinājās ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju Arnoldu Jātnieku, Ķekavas novada domes priekšsēdētāju Viktoriju Bairi un Krustpils novada domes priekšsēdētāju Kārli Pabērzu.

Valsts pirmā amatpersona pauda gandarījumu, ka šīs pašvaldības rūpējas par cilvēku vajadzībām ārkārtējās situācijas apstākļos un cenšas risināt dažādus sociālās palīdzības jautājumus, tai skaitā sniedzot atbalstu maznodrošinātajiem un ģimenēm.

Amatpersonu sarunās īpaša uzmanība tika pievērsta nepieciešamībai pēc ātras un efektīvas komunikācijas ar valsts iestādēm, lai pašvaldības varētu operatīvi organizēt savu rīcību un īstenot komunikāciju ar pašvaldības iedzīvotājiem. 

Tāpat puses pārrunāja arī problemātiku, kas saistās ar aizliegumu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas dēļ organizēt bērnu nodarbinātības iespējas vasaras brīvlaikā, kā arī ar brīvpusdienām skolēniem.

Valsts prezidents izteica atbalstu priekšlikumam, ka vispārējs aizliegums bērnu nodarbinātībai brīvlaikā daudzos gadījumos, īpaši reģionos, nav nepieciešams, jo ir iespējams organizēt šo nodarbinātību tā, ka tiek ievērota nepieciešamā distance. Pašvaldībām vajadzētu arī būt izvēles iespējai, kā tās piegādā brīvpusdienas - kā pārtikas paciņas vai kuponu veidā.

Tāpat pašvaldību priekšsēdētāji izteica viedokli, ka ir nepieciešams valsts atbalsts svarīgiem investīciju projektiem, piemēram, bērnudārzu celtniecībai arī tajās pašvaldībās, kas nav lielie novadu centri.

LETA jau ziņoja, ka saistībā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju no 13.marta līdz 12.maijam Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija. Tās laikā pārtrauktas mācības kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmās. Pārtrauktas arī sporta norises slēgtās vietās, proti, telpās, un bērnu nometņu darbība.

Lietotāju raksti

Uz aluksniesiem.lv pilno versiju