SEB bankas klientiem privātpersonām kredītu labvēlības periods līdz pat 12 mēnešiem


SEB banka Latvijā ir pievienojusies Finanšu nozares asociācijas ierosinātajam moratorijam privātpersonu kredītsaistībām, saskaņā ar kuru bankas klientiem, kuriem ir aizņēmumi, būs iespēja saņemt labvēlības periodu uz vēl garāku termiņu nekā līdz šim. Klientiem privātpersonām, kuri saskaras ar finanšu grūtībām, ko izraisa Covid-19 uzliesmojums, SEB banka nodrošinās iespēju atlikt hipotekārā kredīta pamatsummas maksājumus līdz 12 mēnešiem. Līzinga un patēriņa aizdevumu pamatsummas maksājumus varēs atlikt uz laiku līdz sešiem mēnešiem. Moratorijs sagatavots, pamatojoties uz Eiropas Banku iestādes izstrādātajām vadlīnijām.


Moratorijam finanšu sektora dalībnieki var pievienoties līdz 2020. gada 30. jūnijam. Pēc moratorija izsludināšanas, ko Finanšu nozares asociācija veica uzreiz pēc apstiprinājuma saņemšanas no Konkurences padomes, SEB banka nekavējoties pauž gatavību tam pievienoties. Saskaņā ar to privātpersonām ir iespēja hipotekārā kredīta pamatsummas atmaksu atlikt uz laiku līdz 12 mēnešiem, savukārt patēriņa kredīta un līzinga pamatsummas maksājumu – uz laiku līdz sešiem mēnešiem. Ja klientiem ir radusies situācija, ka esošo saistību izpildi nav iespējams veikt ienākumu neesamības, samazinātu ienākumu un neesošo uzkrājumu rezultātā, SEB banka aicina pieteikties moratorijā paredzētajai labvēlībai, novērtējot arī to, kādu labvēlības termiņu izvēlēties.


SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere: “Pirmo kredītu labvēlību privātpersonām pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas valstī Covid-19 ietekmē mēs SEB bankā apstiprinājām jau 17. martā. Ātri atbalstīt savus klientus mums ļāva tas, ka kredītu labvēlība lielākā vai mazākā apjomā sabiedrībai ir nepieciešama nepārtraukti. 2009. un 2010. gadā mēs nodrošinājām labvēlību vairāk kā 15 000 privātpersonu, tāpat atbalsts mūsu klientiem ir bijis nepieciešams arī visus iepriekšējos gadus, jo pamainās ienākumi, darba iespējas, notiek neplānoti dzīves pavērsieni, lai gan skaita ziņā tas ir bijis neliels apjoms. Vajadzību parasti nosaka gan situācija valstī, gan arī katra kredītņēmēja personīgā situācija. Iespēju atlikt pamatsummas maksājumus kopš ārkārtas situācijas izmantojuši vairāk nekā 1200 klienti privātpersonas un tiem veikta pamatsummas maksājumu atlikšana kopumā vairāk nekā 1500 līgumos. Šo privātpersonu kredītu kopējā atlikusī vērtība ir vairāk kā 51 miljons eiro. Tai pat laikā vēlos norādīt, ka šobrīd atbalstu lūguši tikai 3% no kopējā aizņēmēju skaita.”


“Mēs esam gatavi palīdzēt mūsu klientiem, kuri saskaras ar finanšu izaicinājumiem, ko izraisa Covid-19 uzliesmojums. Mūsu pašu radītā ilggadējā atbalsta pieeja paredzēja pamatsummas atlikšanu pārsvarā no 3 līdz 6 mēnešiem, tie ir pieprasītākie termiņi. Līdz ar bankas pievienošanos moratorijam, aizdevuma pamatsummas atlikšanas process kļūst vēl vienkāršāks: klientam tikai jāaizpilda pieteikums internetbankā vai jāsazinās ar banku un jānorāda pamatsummas atlikšanas iemesls, kas saistīts ar Covid-19 uzliesmojumu, piemēram, samazināti ienākumi vai darba zaudējums. Mēs ticam, ka industrijas veidotais moratorijs dos papildu atbalstu un palīdzību klientiem un mazinās viņu satraukumu par nākotni,” norāda Ievas Tetere.


Moratorija ierosinātājs ir Finanšu nozares asociācija un tās biedri, ņemot vērā pamatnostādnes par aizdevuma atmaksu Covid-19 kontekstā, ko 2020. gada 2. aprīlī izdeva Eiropas Banku iestāde. Pēc SEB bankas un citu finanšu institūciju, kas pievienojušās moratorijam, teiktā, šāds solis palīdzēs mazināt pandēmijas negatīvo ietekmi uz Latvijas mājsaimniecībām.


Pēc minēto aizdevumu pamatsummas maksājuma atlikšanas iedzīvotājiem joprojām jāveic procentu maksājumi. Procentu likme šo grozījumu laikā netiks pārskatīta, arī citi kredīta nosacījumi netiks mainīti.

Lietotāju raksti

Uz aluksniesiem.lv pilno versiju