Latvijas slimnīcas jūnijā saņems divus ātro Covid-19 analīžu aprīkojuma komplektus

Latvijas slimnīcas jūnijā saņems divus ātro Covid-19 analīžu aprīkojuma komplektus, informē  aģentūra.

Katrs komplekts dos iespēju palielināt Latvijas Covid-19 testēšanas kapacitāti par aptuveni 200 testiem diennaktī.

Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece stāstījusi, ka iekārtu pieteikumu Starptautiskās Atomenerģijas aģentūrai (SAA) koordinēja VVD Radiācijas drošības centrs, kas ir Latvijas nacionālā institūcija tehniskās palīdzības programmas radiācijas drošības jomā finansētu projektu īstenošanā. 

"Šī atbalsta saņemšana ir apliecinājums Latvijas institūciju spējai efektīvi sadarboties un koordinēti strādāt, lai piesaistītu starptautisko atbalstu cīņā ar Covid-19. Esam gandarīti, ka izdevies veiksmīgi īstenot Radiācijas drošības centram neierastus uzdevumus un krīzes laikā sniegt atbalstu mediķiem," pauda VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga.

Analīžu komplekti tiks piegādāti Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Laboratorijas dienesta "Latvijas Infektoloģijas centra laboratorijai" un stacionāram "Gaiļezers". Plānots, ka pirmais komplekts pilnā apjomā tiks piegādāts līdz jūnija vidum. 

Pašlaik Latvija ir saņēmusi pirmo piegādi ar daļu no viena ātro Covid-19 analīžu aprīkojuma komplekta. Aprīkojuma lietošana tiks sākta pēc tam, kad būs notikušas visas piegādes pilnā apmērā.

Analīžu komplektu iegāde tiek veikta no SAA starpreģionālā projekta "Dalībvalstu spēju stiprināšana, pilnveidojot un atjaunojot spējas un pakalpojumus slimību uzliesmojumu, ārkārtas situāciju un katastrofu gadījumos" donorvalstu iemaksām. Viena komplekta plānotā kopējā vērtība ir aptuveni 88 000 eiro un tas tiek piegādāts kā bezatlīdzības dāvinājums.

Vienlaikus ar Latviju analīžu komplekti vēl tiks piegādāti astoņām Eiropas reģiona nacionālajām references laboratorijām. Projektam finansējums komplektu iegādei veidojas no vairāku valstu papildu iemaksām, tajā skaitā Amerikas Savienoto Valstu, kas ir sniegusi lielāko atbalstu šī projekta īstenošanai. Atbalstu projektam sniegušas arī Japāna, Kanāda, Norvēģija, Vācija, Nīderlande, Krievija, Somija, Austrālija un citas valstis.

SAA ir Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomes paspārnē 1957.gadā izveidota saistītā organizācija, kuras darbības galvenais mērķis ir kodolieroču neizplatīšana un kodolenerģijas drošas izmantošanas veicināšana miermīlīgiem mērķiem. Latvija šobrīd ir viena no 171 dalībvalstīm.

Koronavīruss

Uz aluksniesiem.lv pilno versiju